Archive for November, 2005

Ekstsentritsism

Friday, November 25th, 2005

Üleeile tuli Marisega vestluses välja, et meil mõlemal on arvutitööga seoses kerge kiiks - nimelt peavad taskbaril aknad olema täpselt õiges järjekorras, muidu on ebamugav. Hommikul tööle tulles on juba käe sees liigutused, mis üksteise järel õige algoritmi järgi aknaid lahti teevad. Kui kogemata mõni keskmisest (või, oh, traagikat, kõige vasakpoolsemaist) akendest juhtub kinni minema, [...]

Peer Gynt

Thursday, November 24th, 2005

Jiis.. ma mõtlesin, et mu seebikarbist Siemens on viimaks päris segi läinud, et tilisevat "Peer Gynti" ekraanilt selle nimega saadab. Aga võta näpust! Telefonist teatati, et mul polegi kõige pikem ametinimi maailmas. Tundub, et piiran ennast taas <10 tassi kohvi peale päevas.. et Ljuba süda rahul oleks.

Õngevõtt

Tuesday, November 22nd, 2005

Google mailis on 'phishing' tõlgitud kui 'õngevõtmine'. 10 min hiljem... :p Ongi nii IT ja sidetehnika seletav sõnaraamat pakubki sellise vaste.

Päkapikud piiluvad

Monday, November 21st, 2005

Jalutasin keset päist äripäeva kino Kosmose tagant Liivalaia tänava poole ja mida ma näen - päkapikud piiluvad. Tänava ääres oli suur roheline prügikonteiner, kust piilus elavalt välja päkapikumütsiga parmaat.

Oolraidi

Monday, November 21st, 2005

Dear user because of sudden rush of people signing upto orkut is come to an attention that we are vastly running our of resources so with in a week any one who does not receive this scrap will be deleted of our server . We know that you are still using this account We want to find out which [...]

Täiskohaga kohvimasinate hooldaja

Monday, November 21st, 2005

Irw .. avastasin just, et töötan ettevõttes, mis on nii suur, et siin on palgal on-site kohvimasinate hooldaja. Ehk siis tehnik, kelle põhiülesandeks on kohvimasinate hooldus. Teenust selleks spetsialiseerunud ettevõtest osta oleks vist liiga kallis ja liiga aeglane.

Kontorimüra

Monday, November 21st, 2005

Ma ei salli kontorimüra. See viib tööviljakuse alla. Kui ettevõttes on ruumipuudus ja ühte tuppa pannakse istuma n (> 5) inimest, siis on kindel, et pmst igal ajahetkel teeb keegi neist müra - kõnnib ringi, räägib telefoniga, räägib kaastöötajaga, räägib külalisega, prindib midagi. Sellest poleks midagi, aga üsna tihti seisneb mu töö mingi lahenduse väljamõtlemises. [...]

Socially challenged

Thursday, November 17th, 2005

Projekt, mille kallal töötan on 4/5 valmis - analüüs, disain ja dokumentatsioon tehtud, äritellija senise funktsionaalsusega so-so rahul, projektijuht ja ülemused mõistlikud. Kõik, mida kodeerida on teada ja ometi istun ma päris tükk aega igast päevast raali ees ja vaatan klaasistunult ekraani, olles otsekui paralüüsis, võimetu koodi toksima. Teate, mis mul kuuli kokku ajab? Rutiin? [...]

Koera saba

Wednesday, November 16th, 2005

Märkan, et mu tööviljakus on hetkeks kahanenud mitmekordselt. Seda pisiasjade pärast, nagu mõningane teadmatus oma tuleviku osas, ümberringi sebivad ja müra tekitavad inimesed ja töövälised huvitavad asjad ning väljas paistev päike. Tegelikult on koerast üle saadud, nüüd on vaja veel koera saba ette võtta. Neli moodulit maas, üks minna. Jõuluks loodan võidu koju tuua.

Meeskonnavaim

Wednesday, November 16th, 2005

Kui X-st rääkima tullakse, siis ma panen lambid kinni!!! Kontekstist välja rebitud lause töö juurest. My lips are sealed, tervise huvides.


.pri.ee priiks!