Archive for November, 2008

Ekspertiis

Wednesday, November 26th, 2008

Päevalehti lugedes jääb mulje, et keskmine "ekspert" on see, kes projitseerib mingis valdkonnas viimase 3 kuu jooksul toimunud sündmused (kinnisvarahindade muutus, kütusehindade muutus, kõrgkooli astujate hulk) u 1-2a peale tulevikku ja ütleb, et see ongi "ekspertarvamus".

Teretulemast dzunglisse

Tuesday, November 25th, 2008

Kui ma saaksin krooni iga korra eest, mil keegi internetitelefoniettevõtte puhkenurgas Guitar Hero mängul Guns N' Roses'i lugu "Welcome to the Jungle" mängib, siis.. siis oleks mul tänaseks vähemalt kümpa.

Talisport 2.0

Monday, November 24th, 2008

Üle-eelmisel hooajal sain esimest korda suuskadele 11. veebruaril, eelmisel hooajal 25. novembril, seekord siis 22. novembril. Globaalne soojenemine? I don't think so! Tegin täna kolm mõnekilomeetrist (täpset pikkust ei teagi) ringi Nõmmel. Laskumistele-tõusudele viiekilomeetrisel rajal ei läinud, kuna otsustasin "tehnikat lihvida". Esialgu on korralik tehnika see, milles saan kõige rohkem areneda ja mille kätteõppimine peaks [...]

Las vihistaaaab

Monday, November 24th, 2008

Kaif ilm. Avastasin, et veojõukontrollist (üllatavalt palju just sellest), ABS-ist ja stabiilsusprogrammist on päriselt kasu - mu Focus läks läbi lume nagu traktor, tõsisemalt ei istunud kinni kusagil. Eilse päeva lõbusõitudeks läks üle 10l bensiini ja ilmselt paar naela rehvidest. Täna uus suusatiir ilmselt.

Aedviidu elektrirongiliin

Sunday, November 23rd, 2008

Kes ütles, et raudteetransport taandareneb?

Talisport 1.0

Sunday, November 23rd, 2008

Eile tegin selle sügistalve esimese suusatriibu - 5km Nõmme valgustatud rajal. Rada oli päris hea, kuigi klassikajälge enamikul rajast sees ei olnud. Seal, kus oli, oli isetehtud ja läks raja kõrval seisvatest puudest nii lähedalt mööda, et võis neid õlaga riivata. Minu enda suusatehnika oli allapoole igasugust arvestust vajunud. Kukkusin mitmel laskumisel, pulss oli [...]

EP Ärilehe nimede õigekirjast (vol 3)

Friday, November 21st, 2008

Ärilehe düsgraafik annab uue löögi. Seekord on ohvriks vaene säästuauto Chevrolet Lacetti, mida järjekindlalt Lancettiks nimetatakse.

Pange tähele ka sõnu "avavatakse", "sõiduatutode" ja "infoegantuur". Eelnevalt juhtisin tähelepanu:

Garlsbergile ja automarkide nimede väärkirjutamisele.

Päevalehtede RSS vood

Wednesday, November 19th, 2008

Pea kõik veebis ilmuvad kodumaised päevalehed pakuvad oma uudiseid RSS-voona. Ma vaatan neid uudisvoogusid ja ei saa päris täpselt aru, kuidas neid inimesena kasutada.... päevas ilmub igasse ligi sada (mõnesse enamgi) postitust. Okei, kui neid voogusid masinaga lugeda ja näiteks kusagile siseveebi näidata, siis pole suurt vahet, kas päevas ilmub 10e-1 või 10e2 uudist, [...]

Kumba uskuda?

Monday, November 17th, 2008

Kaks väärikat Eesti päevalehte toovad meieni päeva olulisima sündmuse. On märgata, kuidas mõlemad väljaanded üritavad teineteisest eristuda, leida nö oma nišši. Postimees:

Õhtuleht:

"Hispaanlane" versus "hispaanlanna"

Monday, November 17th, 2008

Päris huvitav. Herman Simmi kontaktiks oli keegi varjunimega "hispaanlane", Rate.ee-s jahtis noori poisse keegi varjunimega "hispaanlanna". Ma arvan, et siin on ruumi vandenõuteooriateks, et Hispaania on vaikselt asunud meie riigi alustalasid õõnestama.


.pri.ee priiks!