Pidur

Laupäeva õhtu .. pidurdasin ja ei viitsinud korterinaabritega kuhugi pärapõegusse peole minna. Ei kahetse, nemad läksid, kuna olid nädala keskel lubanud, mina mitte, seega tagurdasin välja.
Pärast kolmandat Takeshi Kitano filmi täna õhtul hakkan tema mõtte- ja kuvalaadist juba aru saama. Need Jaapani 'thrillerid' ei meenuta just eriti USA omi .. esiteks oma aeglase liikumise poolest – põhirõhk on inimeste sisemisel tasakaalul/tasakaalutusel – teiseks oma puändi poolest – surevad need, kes ei ole armutud ja kavalad, ükskõik, kas siis vaataja jaoks head või halvad.

Reedene päev koolis läks kiiresti. Istusin kahes loengus. Räägiti lihtsast matemaatikast (Decision Support Systems) ja Java Remote Method Invokationist (Distributed Software Technologies).
Peale kooli jõime paar koksi meie köögikommuunis ja siis african walki tempos (loe: aeglaselt) terve mäsu rahvusvaheliste tudengitega kooli aulasse (mida üüritakse vist kohalikult Vauxhalli tehase recreation centre'ilt) rahvusvaheliste tudengite peole. Äärmiselt lahe pidu oli .. vastuvõtu tüüpi, tavapeost pisut pidulikum. Koolis õppivat tudengeid peaagu sajast riigist (seda väitis rektor), kohapeal prevaleerisid India, Hiina ja Pakistan. Linnapea (vanaldane, tiba reaalsusest eraldunud daam) ja rektor (tüüpiline inglise mees, I'd say) rääkisid meile, kui hea meel neil on, et me Lutoni linna juhtusime ja et tegu on peaaegu maailma parima getoga. Siis õhtusöök .. valisin India road, mis õnneks polnud nii vürtsikad, kui hindud ise näha oleks tahtnud. Hiljem mängis kohalik 'Samba Band' (hulk inglasi trummidega .. muusika oli päris hea) meile mõned aafrika tribal muusikat või india folki meenutavad lood (lõunaeurooplased ja pruunid mehed india kandist olid kohe tantsupõrandal ja vihtusid bändiga koos tantsu), hiljem tants. Õhtul jalutasime natuke kesklinna 'thriving' ja 'developing' atmosfääris.

Tänase päeva ainus sündmus oli see, kui Tõnuga endale decent söögi küpsetasime .. riis, kala, bolognese kaste .. koos vestluse, kohvi ja chilloutiga võttis suure osa pärastlõunast.

Linnas on vist kütma hakatud, orus olev osa linnast (kesklinn ja sellelähedased eramutealad) on pidevas kivisöevines. Atmosfäär oleks pärit nagu Sherlock Holmesist – uksest välja astudes näed väikesi punastest tellistest maju, ninna lööb kivisöeving ja teed on täis kollaseid lehti. Ainult tõldade asemel sõidavad Volkswagen Golfid ja Vauxhall Astrad.

Halloweeni vms tähistamise puhul lastakse linnas hajusat ilutulestikku. Filmi vaadates oli lahe ... akna taga käisid pidevad kärgatused, peale kivisöesuitsu hõljus mööda ka raketisuits ja tähtedele lisaks oli kohaliku supermarketi pürotehnika.

Ülehomme siis Maris .. yeah ...! Kui me' neetud pesumasin oma ülesannete kõrgusel on, saan juba enne kahte magama ..

Leave a Reply


.pri.ee priiks!