Zenit

Taasavastasin oma hetkel ainsa fotoka, popi manuaalkaamera Zenit 122.

Zenit 122

Eile korraks linnakodus käies nägin seda pisut tolmusena riiulil ja hakkasin mõtlema, mis ajast sinna film sisse jäi ja mis sellel filmil üldse olla võiks. Teadsin, et pärast TTL sensori patareide jaksu lõppemist ca aasta tagasi polnud ma seda pildistamise eesmärgil kätte võtnud. Üldse olen ma sellega üsna vähe klõpsinud, kuna alguses oli rahaga kitsas ja tehniliselt nõuab Zeniti seadistamine ka mõningast keskendumist. Kuna nüüdseks ajast on mu finantsseis üpris palju kosunud, haarasin fotoka kaasa ja lasin esimeses ettejuhtuvas ühetunnikaupluses filmi ära ilmutada.

Pildid olid pärit 2003. aasta suvest :) , neid oli küll ainult 8, ent nende hulgas oli üks ilus looduspilt, paar perepilti ja üks pilt, mille olin peaaegu unustanud.

A vihjas, et piisava pädevuse korral saaks Zenitiga harrastada lomograafiat, Kaur mainis, et tal on kodus veel paar Zeniti, mille ta mõistliku raha eest ära võiks ärida. Ise lugesin, et koos suurendava konverteri ja vaherõngastega (mis mul ka olemas on), saab Zeniti edukalt makropildistamiseks kasutada.

One Response to “Zenit”

  1. Anonymous Says:

    nii kvAliteetse riistaga läheb lomograafia harrastamine raskeks

Leave a Reply


.pri.ee priiks!