Metsapeatus

Jaanipäev on ukse ees ja riigiametitel on käed-jalad keelamisega tööd täis. Kuna üks seltskond pani Kuusalu kandis oma auto ja poole maakonna jagu metsa põlema, siis keelati tuletegemine kõikjal ära. Eriti nõme on muidugi neil, kes jaanilaupäeval mõne RMK metsaonni õuel vorste grillida tahaksid.

Riigimetsa majandamise keskus (RMK) keelas teisipäeval äärmiselt suure tuleohu tõttu tuletegemise kõikjal riigimetsades, sealhulgas puhkealade lõkkekohtades. RMK teatel jääb keeld jõusse tähtajatult. Puhkealadele pannakse üles tuletegemist keelavad sildid ja tõhustatakse nende valvet. Tuleohutusnõuete eirajat võidakse karistada kuni 12.000-kroonise trahvi või arestiga.

BNS

Kui RMK tuletegemisekeelule võib veel mingi põhjenduse leida, siis kohalikud omavalitsused keeravad vindi hooga üle. Pmst autoga metsapeatust enam teha ei saa.

Metsades liikumist RMK esialgu ei takista. Samas on metsamineku keelanud paljud vallad, nende seas ka enamik Tallinna ümbruse valdu.

BNS

Õnneks lubatakse jaanilaupäevaks vihma.

4 Responses to “Metsapeatus”

 1. Jaan Says:

  Ega vihmasadu peab ikka korralik olema, et keeld kaoks. Sahmakas siin või seal ei lõpeta veel keeldu :)

 2. I:v Says:

  Huvitav, kas metsa põletamise eest ka hiljem karistatakse... Kui kodanik B paneb n hektarit metsa keelust hoolimata põlema ja selle tulemusena peab n brigaadi tuletõrjujaid suvekuumuses tulega võitlema, siis kujunb sellest ühelt poolt ju üsna kulukas operatsioon. Lisaks sellele on keskkond reostatud ja metsa taastamiseks tuleb uued istikud mulda panna...

 3. Jaan Says:

  Karistatakse ikka eriti kui nad teavad, et sina selle põlema panid. Minu arust on see suht karmilt karistatav, aga pead ei anna. Peale nende ohtude on veel oht, et põleb maha kellegi kodu või saab keegi põletada või veel hullem kui keegi surma saab.

 4. doctor44 Says:

  Tegelikult on see 12000 eeku ikka jummala väike karistus, sest kui ikka metsa põlema paned siis....faaaakkkk, ma arvan, et tuletõrje kulutustest alla 10% jõua sellega katta, kui sedagi! Vanad männid näiteks ei saa suurt midagi kannatada, koor on rõmeline ja paks nii et nendega ei juhtu midagi, alusmets põleb küll puhtaks jah ning alustaimestik ning väiksemad loomad ja putukad samuti hävivad.

  Kurvaks läks kohe meel....lähen homme metsa ja teen lõket :(

Leave a Reply


.pri.ee priiks!