Enterprise

Krt, Oracle on tõesti 'enterprise' värk..

Paigaldasin oma sülerisse versiooni 9.2 klienditööriistad. Otsustasin, et panen kogu kompoti plaadilt peale.. olgu pealegi pool giga. Installer ragistas, esitas küsimusi, progressbarid jooksid jne. Lõpuks viskas mingi lõputu nimekirja toodetest. Ma olin rõõmsalt üllatunud, et juba mõne minutiga install tehtud. Vajutasin nimekirja all olnud nupule 'Next' ja siis selgus, et installiprotsess ALLES ALGAS! Kogu eelnev tsirkus oli eelmänguks järgmised 10min kestnud installitulevärgile.

Nagu õige 'enterprise' lahendus, viskas paigaldaja enne päris lõppu jõudmist paar lõbusat veateadet, kuigi praegu on 'tunne', et installeerus ära.

Järgmine samm on MS SQL 2k klienditööriistad. Tõenäoselt saan neile hommikuni "important securiy update'e" tõmmata.

4 Responses to “Enterprise”

 1. Pärtel Says:

  Ja mina insallisin vs2005'le Resharper 2.0'i. See teatas, et alustuseks tuleb tõmmata vs2005 update (kui ma õieti mäletan, siis oli see juba sp1 .. on see võimalik?). Ja siis järgmised ~45 mintsa toimus selle install. Kusjuures see raal on päris püss räki kast mitme giga mälu ja 2 prosega. Mul juba vahepeal tekkis kahtlus, et äkki on jäädavalt hangunud, aga kuna sain teises arvutis muude asjadega edasi tegeleda, siis lasin tal tegutseda. Ühesõnaga pika loo moraal on vist selles, et mida aeg edasi, seda enterpraisimaks (loe keerukamaks ja aeglasemaks) asjad lähevad. Ägedama riistvara peal töötamine ei tähenda veel kiiruse kasvu, sest softi mehed suudavad selle kõik väga edukalt ära nullida.

 2. Administrator Says:

  Krt, vblla on siis meie praegune notepadiga SQL kirjutamine pigem prohvetlikkus kui tagurlikkus.

 3. Pärtel Says:

  Raudselt.. no notepad on vast liiga algeline, aga ise kasutan näiteks notepad2 (andekas nimi mu meelest :) ja täiesti vabavara), millega on täitsa norm. koodi/sql kirjutada.

 4. Jaan Says:

  Kusjuures uus Resharper VS2003 peal on kole aeglane. Mina ei ole seda peale pannud, kuid osad on seda täheldanud, et on aeglane, kohe ikka sigaaeglaseks teeb see arendamise. VS2005 peal töötab Resharper kenasti.

Leave a Reply


.pri.ee priiks!