Tulirebane lekib

Mul on Firefox 1.5 juures vist mingi üldtuntud seade paika kruttimata. Peale 40min aktiivset internjetilehitsemist avastasin, et kasutusel oli ~1GB Page File'i ja Tulirebase protsessi mälukasutuseks näidati mingi 350MB. Kõige selle juures oli mul lahti jäänud ainult 4-5 lehte. Kolmeaastase arvuti kohta on 512MB mälu täiesti tavaline seadistus, veebi lehitsemiseks sellest veel kitsaks jääda ei tohiks.

Firefox 1.5 resource usage

Eriti ei meeldi Tulirebasele uudistelugemine või orkutis surfamine, kus korraga palju tab'e lahti tehakse ja siis jälle sulgetakse.

3 Responses to “Tulirebane lekib”

 1. Anonymous Says:

  see on feAtuur http://weblogs.mozillazine.org/ben/archives/009749.html

 2. E:r ise Says:

  Njah.. väidavad tegelased, et firefox cache'ib max 8 lehte. Seda siis kogu brauseri, mitte iga avatud tab'i kohta. Olen seda väidet ennegi kuulnud.

  IMHO see jutt ei päde minu kogemuse kohta. Kui browser cache'iks täpselt n lehte ja koristaks ülejäänud oma mälust ära, siis tähendaks see, et mälukasutus tõuseks aktiivse veebis surfamise ajal umbes mingile tasemele ja muudkui ujuks selle taseme ümber üles-alla (arvestades, et 8 viimast lehte võivad olla suhteliselt erineva suurusega).

  Mida mina näen, on see, et mälukasutus kasvab vaikselt ja järjekindlalt ja tagasi ei taha tulirebane eriti midagi anda. Ma ei viriseks, kui saaksin prognoosida, et firefox võtab 10 tab'i avamisel 100MB mälu ja 30 tab'i avamisel 300MB. Praegusel juhul ei anta peale tab'ide sulgemist osa mälu tagasi ja nii ongi mingil hetkel lahti 2 tab'i, mälu kasutusel mingi 350-400MB ja pole muud teha kui brauser restartida.

  See ei ole featuur. See on bugi.

 3. Anonymous Says:

  dokumenteeritud bugi on feAtuur

Leave a Reply


.pri.ee priiks!