Ilves presidendiks

Tegelikult arvan ma, et kõige ägedam oleks olnud, kui Ene Ergma oleks presidendiks saanud.

Põhjuseid on mul nii arvamiseks mitmeid:

 1. ta on konstruktiivsest parteist
 2. ta on naisterahvas, seega oleks tekkinud unikaalne olukord, kus Soomes, Eestis ja Lätis on korraga naine riigipeaks
 3. ta on täheteadlane - valinud huvitava ja romantilise, ent samas kibedalt tehnilise eluala; kui teemad oleksid maistelt asjadelt universaalsetele kerkinud, oleks Ergma soleerinud :)
 4. presidendi vastuvõtul oleks õhtu põhiliseks jutuaineks olnud, kellega Ergma esimese tantsu vihub

Toomas-Hendrik Ilves on minu maailmavaate jaoks liiga sotsiaaldemokraat. Arvestades, kui väike ja läbipõimunud suhetega Eesti majanduspoliitiline eliit ja ametnikkond on, tooks riigi suur sekkumine majandusellu ja riigipoolne 'tulude ümberjagamine' meie agiilsele väikele riigile hulga korruptiivseid suhteid ja viletsama konkurentsivõime (hea näide on kasvõi Reiljani-Tuiksoo poolne Euroliidu varade ümberjagamine).

Arnold Rüütel on presidendikandidaatitest kõige klassikalisema 'presidendi' välimusega. Punkt. Muus osas on ta minu jaoks 0.

Kuna Ergma shansid on selleks korraks läbi, siis järgmisena tuleb minu pingereas Ilves. Maris saatis täna lingi saidile, kus saab tema toetuseks oma nime võrku riputada. Võtsin saidi lahti ja olin just kahevahel, kas anda oma 'hääl' või mitte, kui nägin kõrval-tabis Mart Parve ajaveebi viimast pealkirja. Tõsi see on, ka mina ei leidnud saidil viidet sellele KES üritust organiseerib. See anonüümsus segab mind piisavalt, et ma sinna oma nime ei kirjuta.

7 Responses to “Ilves presidendiks”

 1. Pärtel Says:

  Siin võib Ilve (eks ole hea sõna :P ) toetuseks ka hääle anda: http://www.ilvespresidendiks.net/

 2. Y Says:

  peale selle on ene mu kooliõde niiet whatta chick for president! :D

 3. I:v Says:

  Olen kuulnud Rüütlihirmus inimesi välja hüüdmas ähvardusi, et lähevad Eestist minema kui see "kamm jätkub" (teine argument nt korterihindade jätkuv tõus). Jäävad lapsepuhkusel olevad kodanikud ja pensionärid ..

  a milleks seda presidenti üldse vaja ? 5 aastat mittemidagitegemist on ju näidanud, et saab ka ilma hakkama. Kadrioru teise lossi saaks ka piletiraha teenima panna.

 4. Jaan Says:

  Jah saaks panna raha teenima panna, teeme sinna klubi ja see on alguses kindlasti väga popp peokoht. Teeks sellest peokoha eliidile, piletihind 1000-10000 krooni. Usun, et sedasi teeniks Kadrioru loss päris hästi, eriti veel, kui seda promoda kuskil välismaal :)

 5. Pärtel Says:

  No peokoht seal ju juba oli.. aga aint valitud seltskonnale :)

 6. I:v Says:

  Lapikute listi tuli ka mingi samateemaline märkus. Sealt mõned lõiked:

  whois ilvespresidendiks.net

  Domain Name.......... ilvespresidendiks.net Creation Date........ 2006-09-06 Registration Date.... 2006-09-06 Expiry Date.......... 2007-09-06 Organisation Name.... MARKO LEPPIK Organisation Address. Harjumaa Organisation Address. Kuusemae tee 3 Organisation Address. Viimsi Vald Organisation Address. 74001 Organisation Address. Harjumaa Organisation Address. ESTONIA

  Vinguti ka et XML ei ole n.ö. "well formed": http://validator.w3.org/check?uri=www.ilvespresidendiks.net

  ...samas ka: http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

 7. Y Says:

  õnnitleme ilvest ;)

Leave a Reply


.pri.ee priiks!