Joost

Televisioon teeb esimesi katseid arvutisse kolida...

Mõni aeg tagasi rääkisin, et oleks aeg Internetist ka telesaateid vaatama hakata. Tehniline baas on arvuti näol pea kõigil olemas ja head saated on demand on samm praegusest telest edasi. Umbes sel ajal panin ennast kirja Skype'i asutajate uue projekti nimega Joost (endine The Venice Project) veebilehel, et saada ligipääsu arenduses olevale "internetitelevisiooni" betale. Vahepeal unustatud teema sai aktuaalseks eile, kui mu e-postkasti potsatas kiri Joost beta paroolidega.

Joost

Tegemist on rakendusega, mis tuleb Joosti saidist alla laadida, oma raali installeerida ja mis võimaldab "kusagilt" voogvideona valikut telesaateid (Fifth Gear, midagi National Geographicult, spordikanalitelt) laadida. Vaadata saad suvaliselt hetkel suvalist saadet - n.ö. on demand. Esialgu (?) raha ei küsita, saatelõigu ette ja taha näidatakse paarisekundilist (jah, "paari", ehk siis umbes kahesekundilist) reklaamiklippi.

Esimene mulje on - äge! Rakendus töötab (isegi minu ammuse PC peal), kvaliteet on streamiva video kohta OK, saadete valik on küll esialgu piiratud, aga võrreldes Starmani odava kaabeltelepaketiga, mida ma nagunii sihtotstarbeliselt ei kasuta, pole vigagi.

Janus Friis on oma blogis Joosti eesmärki kirjeldanud nii:

We set out to try to merge the best of TV and the best of the Internet and I think we have just taken a big step on a long journey.

Janus Friis

Kokkuvõtteks:

  • + töötab!
  • + hea kvaliteet
  • +/- nõuab eraldi rakenduse installeerimist (rohkem võimalusi, aga rohkem jamamist)
  • - nõuab >1Mbps "püsi"-ühendust (ehk siis püsivalt kõrget bitrate'i); tõenäoselt pole see paari aasta pärast enam probleem
  • - minu raali 2.4GHz Celeron protsessor on päris vaevas, et saateid näidatud saada (koormus pidevalt maksimumilähedane) - teises monitoris ei saa midagi teha, ilma, et video hakkima hakkaks

Kes huvi tunneb, saab end betatestijana järjekorda panna: https://www.joost.com/apply.html

Leave a Reply


.pri.ee priiks!