"Negatiivne" eeskuju

Ma ei tea, kas ma peaksin sellest ülepea kirjutama (eriti seoses mõnede uute lugejatega), aga teen seda siiski.

Tüdimus ja stress tekitavad minus viimasel ajal mingeid omapäraseid hirme. Detsembris pärast Márise kassiga mängimist oli mul mitu päeva kõhe tunne, et äkki oli elukal marutaud ja ma olen mineja mees. Kaine mõistus üritas sekkuda, et ka kõik teised pidulised mängisid kassiga ja tegemist on korrusmajas 3. korrusel elava tsiviliseeritud loomaga, aga tulu sellest ei olnud. Asi läks nii kaugele, et küsisin Máriselt, kas kass on ikka terve ja ega ta kuidagi imelikult ei käitu ning otsisin mitu päeva alateadlikult endal kõrikrampide ja liigse sülje-erituse sümptomeid. Täna võin öelda, et jäin elule. :D

Seekordseks luuluks oli HIV.

Kahtlemata sai hirm alguse sellest, et kontoris, kus ma iga päev töötan, käib suur HIV ennetamise kampaania - seisveebis vilguvad haiguseteemalised bännerid , koridoriseinad on täis pilte hoiatavate loosungitega, a la "Kas sa oled 100% kindel, et sul ei ole HIV-i?", "Igal 100. inimene Eestis on viirusekandja!", "Pooled viirusekandjad ei tea, et nad on nakatunud!"

Pea terve nädala suutis ratsionaalne osa minust endale kinnitada, et mul ei ole põhjust karta, et ma oleksin HIV-i nakatunud - olgugi, et ma kuulun justkui entry-level riskigruppi (noor, pealinnas elav, mitte tsölibaati pidav heterost mittenarkomaan), olen ma oma ettevaatliku tegutsemisega riski maandanud.

Samal ajal analüüsis kartev osa ajust kõiki palavikke ja nohusid, mida olen viimasel ajal põdenud ja otsustas, et näha on tõsiseid immuunpuudulikkuse sümptomeid.

Et selgus majja tuua, käisin ja testisin ennast. :D Tulemus oli loomulikult OK, ehk siis sain negatiivse tulemuse kõigis kategooriates. Näib, et selle luulu võib nüüd ära unustada.

Samas on mul tunne, et mu nägemine on viimasel ajal kiiresti halvenenud..

3 Responses to “"Negatiivne" eeskuju”

  1. Pärtel Says:

    " /--/ olgugi, et ma kuulun justkui entry-level riskigruppi (noor, pealinnas elav, mitte tsölibaati pidav heterost mittenarkomaan) /--/ " heterost mittenarkomaan on ilmselt see, mis su päästis - tõstes sõna "mitte" tagumise sõna eest ette poole oleksid vast suuremas riskirühmas :P

  2. kati Says:

    kallis, ma ei taha su tuju rikkuda, aga... nägemine halveneb sellest, et sa töötad arvutiga... :)

  3. Milk Shake Queen Says:

    kui kõutsidel oleks marutaud, siis ma ei kirjutaks seda siin ja praegu (h)

Leave a Reply


.pri.ee priiks!