Parlamentäär tuli "kapist välja"

Ameeriklased panevad muretama. Osutub, et tervelt üks parlamentäär (535-st USA föderaalvalituse seadusandliku kogu nimega "Kongress" liikmest) on avalikult tunnistanud oma ateismi.

Rep. Fortney "Pete" Stark, D-Calif., is the first openly "nontheistic" member of Congress, the Secular Coalition for America announced Monday, March 12.

Beliefnet.com

Arvestades, et ameeriklastest on artikli väitel 10% ateistlikku meelt, on proportsioonid paigast.

Ma ei taha midagi öelda selle kohta, kes mida peaks uskuma. Seda otsustagu igaüks ise. Oluline on, et inimeste valitsemiseks välja töötatud struktuurid ei muutuks religioosse võimu teostamise vahendiks.

Oleks äärmiselt rumal, kui III maailmasõda oleks ususõja vormis meie ümber juba vaikselt käimas.

4 Responses to “Parlamentäär tuli "kapist välja"”

 1. Jaan Says:

  Siit võib järeldada seda, et hääli püütakse usklike hulgas ikka kõvasti, ju siis arvatakse, et mittekristlikud ei käi hääletamas ja ei anna oma häält. Üldiselt ajupesu usu osas tehaks USAs väga osavalt ja USAkad on nagu lapsed, usuvad iga müügimehe juttu, sest mis see usukuulutuja jutt muud on kui müügimehe jutt.

 2. Margo Says:

  parlamen.täär sõjasaadik, vastasega läbi rääkima saadetud isik

 3. kesiganes Says:

  muretsemiseks ei ole põhjust - mujal maailmas on inimestel usuga hoopis teine suhe kui 50 aastat ateismist ajuloputatud eestlasel. Kui usas tähendab ateism valiku tegemist, siis eestis tähendab ateism valiku puudumist. Seega vaevalt, et keegi seda kongresmani taga kiusama hakkab. Tõenäoline, et eestis nõuab samasugust 'julgust' enda avalikult kristlaseks või moslemiks tunnistamine - on ju siin valdavaks ateism.

 4. Kaupo Says:

  > eestis tähendab ateism valiku puudumist

  Kas ikka tähendab? Valguse Tee Kogudus on vägagi elujõuline organisatsioon. Noored vemmeldava verega piigad ja poisid käivad särava silmaga paar korda nädalas ümberringi rippumas (hanging around).

Leave a Reply


.pri.ee priiks!