Lihasuretamine Jägala-Joa kandis

Seks suvehooajaks said minu rahvaspordiüritused tehtud. VIII TAOK rogain oli neist kahtlemata kõige piinarikkam... aga (valu ja vaeva ning meeskondliku olemuse tõttu) ka kõige meeldejäävam. Kuna meeskonnas oli mitu head orienteerujat, siis oli minu rolliks pigem üritada aru saada, kus me oleme ja teistest mitte maha jääda. Lõpptulemus - tublid 79 punkti ja meie enda loodud kategoorias "viieliikmelised tiimid" suurepärane II koht.

Võistlus ise tundus umbes selline:

  • 00:00 - 02:00 Tore jalutuskäik metsas. Jalg oli kerge ja oleksin tahtnud üle iga puuoksa hüpata. Hoidsin ennast pingutamisest tagasi, kuna pikk päev oli veel ees. Loodus oli ilus, kaarti jälgisin suure hoolega.
  • 02:00 - 04:00 Okou, väga palju on veel minna. Jooksmine muutus raskeks, vasak põlv hakkas vaikselt tuikama. Snickers maitses nagu saepuru. Neljandal tunnil hakkasid reielihased tuld välja lööma. Loodus oli ilus. Kaarti jälgisin ikka veel suure hoolega.
  • 04:00 - 06:00 Ka kõik teised jalalihased peale reielihaste lõid tuld välja, parem põlv ja alaselg hakkasid tuikama. Loodus oli ikka veel põhimõtteliselt ilus, kuigi pilk keskendus iseenesest eeskõndija ketsidele. Kaardil vaatasin enam-vähem, kuhu me teel oleme ja hoidsin seda vahepeal taskus.
  • 06:00 - 07:47:49 Iga samm valmistas põrgupiina. Vahepeal oli konkreetselt joosta kergem kui kõndida, kuna nähtavasti said väsinud lihased jooksul koormust pisut teisiti kui kõnnil. Ümbritsevast loodusest oli suhteliselt ükskõik. Kaarti vaadates keskendusin arvutamisele, kui palju veel minna on. Umbes 1:20 enne finishit kadus mul igasugune lootus, et me sinna üldse jõuame. Aju lülitus mõtlemisrezhiimilt ümber kõndimisrezhiimile.

Pärast finišialas supi ja saiakeste söömist ning pooletunnist istumist sain aru, kui kanged mu jalad tegelikult olid. Samm oli nagu C3PO-l Tähesõdadest. Kuna enamik teisi rahvasportlasi oli umbes sama piinatud, nägi finishiala välja nagu robotite suvepäevad.

Järgmisel aastal uuesti, I quess...

One Response to “Lihasuretamine Jägala-Joa kandis”

  1. Madis Says:

    Heh, kuna 6h peal oli veel enamvähem, ei saa jätta märkimata, et 27. okt toimub ka mõningaste lisatrikkidega vürtsitatud 6h rogain: http://libahunt.kutimuti.ee/ - lohutuseks neile, kes Jägala-Joale ei saanud miskipärast tulla.

    Ahjaa, aga suvel on võimalik osa võtta MMist Eestis. 24h.

Leave a Reply


.pri.ee priiks!