Räpased klaverid

Huvitav, kuidas saavad mitme inimese poolt kasutatavate arvutite klaviatuurid nii räpaseks, nagu need enamasti on? Loogiline oleks, et klaviatuur on umbes sama räpane kui käed (s.t. trükkides ühtlustub räpasuse tase kätel ja klaviatuuril). Ometi pole ma märganud, et keskmise IT inimese käed oleksid kaetud paksu jälgi tolmuse rasva korraga, mis katab paljusid klaviatuure.

Võib-olla tõmbab koristaja õhtul põrandalapiga üle hiire ja klaveri? Või on mustuse kleepumine klaviatuuri külge palju kergem kui selle tagasi kätele määrdumine ja seega mustuse hulk aina kasvab?

Mäletan, kui sain kunagi ammu endale ajutiseks tööarvutiks pruugitud süleri, mille puuteplaat oli mustusest krobeline ja ESC klahv ei vajutunud korralikult, kuna selle all oli mingi nätske mustus.

Räpast kuvarit ei salli enamik IT-töötajaid, mumeelest pole räpane klaviatuur kuigivõrd parem. Kliendi kontorist ei julge klaviatuuri koju lahtikruvimiseks ja pesemiseks viima hakata. Võetakse veel kinni ja süüdistatakse varguses.

3 Responses to “Räpased klaverid”

 1. Anonymous Says:

  A) kui tihti sa käsi pesed; b) kui tihti sa klaverit pesed

 2. Milk Shake Queen Says:

  myyakse igasuguseid puhastusvahendeid...kysi IT suppordist aga yldiselt jah koristaja oma sitase lapiga asja paremaks ei tee-õnneks minu koristaja ei julge klaviatuuri puutuda...arvutite puhtuse eest hoolitsen ISE!vot nii kõva tshikk olen

 3. E:r Says:

  Eem.. kui pesed käsi tihedamini kui klaverit, siis peaks mustus klaverilt käte külge jääma ja klaver muudkui puhtamaks saama.

  Klaveri puhtamakssaamine peaks lõppema siis, kui see on ~sama räpane kui käed.

Leave a Reply


.pri.ee priiks!