"Eesti asi"

Käisime Marisega ära ka selleaastasel "kohtustuslikul suvelavastusel"*. Valisime pliks-plaks meetodil samal õhtul Viinistus etendunud ja Mart Kivastiku lavastatud "Eesti asja".

Mul oli väike eelarvamus žanri "rahvuslik komöödia" suhtes. Noh, et sisaldab palju röökimist, kahemõttelisi nalju ja laval edasi-tagasi siblimist.

Žanriga sain pihta, aga eelarvamused õnneks tõeks ei osutunud. Professionaalsed ja head näitlejad suutsid mitte eriti sügavmõttelisest süzheest hulga nalja välja pigistada. Eriti head olid IMO Ain Lutsepp mõisniku ja Egon Nuter-Jan Uuspõld matsidena. Toredad olid ka laulud, seda küll peamiselt esimeses vaatuses, teises läks minu jaoks rahvuslikkuse "vint" pisut üle.

Tüki sisuks oli Krimuna "matside" rahvuslik ärkamine külla ära eksinud kirikuõpetaja Livio käe all ja peamiseks tegevuseks sõit laulupeole. Esimene vaatus rääkis "ärkamisest" ja oli mõnus, teine vaatus sisaldas sõitu laulupeole, peategelaste armastust ja õppetunde... ning oli üsna piinarikas.

Teised kirjutavad:

* Vähemalt ühe suvelavastuse külastamine on kohustuslik tegevus igale endast lugu pidavale eestlasele - sarnane iga-aastasele hambaarstil visiidile või liha grillimisele jaanipäeval.

Leave a Reply


.pri.ee priiks!