Suur segadus™

Ma olen juba 9 aastat Elisa klient. Hinna ja kvaliteedi suhe on neil hea, nii et ma ei plaani operaatorit vahetada. Viimase 24h jooksul sattusin aga kasutusjuhu "paketivahetus" ühele eriti obskuursele harule.

Elisa tuli nimelt hiljuti välja "täissidepakettidega", kus muuhulgas on mobiilikõned minu praegusesst paketist ligi poole odavamad. Tegin väikesed arvutused, otsustasin, et lähtun Tele2 motost "milleks maksta rohkem", ja vahetan Elisas paketi ära. Praegu, 24h hiljem ning peale 4 Elisa teenuse (füüsiline klienditeenindus, iseteenindusportaal, SMS paroolivahetus ja telefonisupport) tarbimist, pole ma sellega veel päris maha saanud.

Saaga "paketivahetus":

 • Vaatus 1, päev 1: Läksin Elisa Kristiine keskuse esindusse. Vastutulelik klienditeenindaja ütles, et ma võiksin paketivahetuse teha Interneti iseteeninduses, vastasel juhul pean maksma 99EEK teenustasu. Tore, teen!
 • Vaatus 2, päev 1: Üritasin kodus iseteenindusportaali sisse logida, sain veateateks "Teenus on avatud Elisa lepingulistele mobiiliklientidele". Hmm.. ehk siis mulle.. aga miks ma siis sisse logida ei saa?
 • Vaatus 3, päev 1 ja päev 2: Otsustasin, et ilmselt olen parooli sassi ajanud (olgugi, et ma paar päeva tagasi sain sama parooliga sisse logida). Iseteeninduse parooli vahetamiseks on ette nähtud SMS teenus. Saatsin paroolivahetuse SMS.. vastust esimese 2h jooksul ei tulnud. Saatsin uuesti.. ikka mitte.. järgmisel hommikul saatsin kolmandat korda ja ikka vaikus.
 • Vaatus 4, päev 2: Helistasin kasutajatoe telefonil. Telefonineidis väitis, et nii iseteenindus kui SMS paroolivahetus töötavad sajaprotsendiliselt, mainis, et saab paketivahetuse ise ära teha. Paketivahetuse autentimiseks küsis ta minu telefoninumbrit (kas seda siis automaatselt võtta ei saa?!) ja "salasõna". "Salasõna" olla väidetavalt lepingu sõlmimisel kokku lepitud. Aga ma sõlmisin lepingu aastal 2000, mul pole õrna aimugi, mis see võiks olla.
 • Vaatus 5, päev 2: Iseteenidusportaal hakkas tööle!!! Hoolimata minu kolmekordsest "paroolivahetusest" sain millegipärast nüüd vana parooliga sisse logida. Great success! Klõpsasin nupul "paketivahetus". Ette tuli pakettide nimekiri, mida endale valida saan........ mida selles neetud nimekirjas aga pole, on uus "täissidepakett".
 • Vaatus 6, päev 2: Kõne kasutajatoe telefonil. Esimese asjana küsitakse "salasõna".. grr. Lubatakse uurida, miks uut paketti valida ei saa.

Eks loll saab kirikus ka peksa.

3 Responses to “Suur segadus™”

 1. tinistaja Says:

  Obskuurne? Palun sõnaseletust

 2. E:r Says:

  "Obskuurne" on värd-laen inglisekeelsest sõnast "obscure" - varjatud, kummaline.

  Peale minu on seda veel kasutatud: http://www.google.ee/search?hl=et&q=obskuurne&btnG=Google+otsing&lr=&aq=f&oq=

 3. Kena Says:

  "Eks loll saab kirikus ka peksa" - tundub nii, jah. Äitäh, et oled nii enesekriitiline.

Leave a Reply


.pri.ee priiks!