Esimene rattaring

Käisime A-ga selle aasta esimesel rattaringil. Hammas oli juba nädalaid rattasõidu järele verel, aga kuna lumi oli teedel veel maas, ei julgenud vähemalt mina tervist rikkuma minna. Täna siras õues päev otsa päike ja kui A idee pärastlõunal välja käis, ei mõelnud ma kaks korda.

Kevadine esimene rattaring on alati kahes mõttes raske. Esiteks muidugi see, et jalg on nõrk ja ei jaksa eriti sõita. Teiseks see, et linnas kortermajas elav inimene peab uskumatul hulgal asju "talvekorterist" üles otsima, selga ajama, pähe panema, välja tassima, külge riputama ja puhtaks pühkima, enne kui lõpuks ratta selga istuda ja väntama asuda saab.

Minu algoritm oli järgmine:

  • toas riidesse, pulsivöö, GPS, rahakott, mobiil, autovõtmed, koduvõtmed, taskurätid taskutesse, kööginoa abil prillidele läbipaistev klaas ette
  • uksest välja, uks lukku ... uks lahti, tagasi tuppa, et täita joogipudel ja võtta rattaluku võti (mul on ratas keldriboksis eraldi seina küljes lukus)
  • uksest välja, lukku, läbi kahe lukus ukse keldrisse, ratas lukust lahti ja välja, uks lukku... uks uuesti lahti, riiulilt sinna maha jäänud kindad kätte..
  • rattaga trepist üles õue, auto uks lahti, kummid õhku täis, auto lukku, pulsomeeter ja lamp rattale, hops, ratta selga.... midagi on puudu... p****e, kus kiiver on?!?
  • ratas trepikotta, läbi 2 ukse keldrisse, rsk, kiivrit pole, kelder lukku
  • korteriuks lahti, 2min kiivri otsimist, uks lukku, trepist alla
  • 3min vandudes kiivripaela sättimist, rattale ja minek!

Täna tegime GPS järgi ~33km Pirital-Meriväljal. Ilm oli ilus - kerge tuul ja nullilähedane temperatuur.. jalg oli terav ja tunne hea, kuigi praegu kriibib natuke kurgus isegi peale teist tassi teed.

<kaart on M paranoia-kaalutlustel eemaldatud>

Vaatasin, 2008. aasta esimene rattaring tundub olevat tehtud aprillikuu esimestel päevadel. Mäletan, et sõita oli põrgulikult raske.

One Response to “Esimene rattaring”

  1. Milk Shake Queen Says:

    jah paranoia osakond eksisteerib (h)

Leave a Reply


.pri.ee priiks!