Aprilli teine kolmapäev - talgupeksupäev

Täna paistab olevat rahvuslik "peksa Minu Eesti mõttetalguid" päev.

Mõned kontekstist välja rebitud tsitaadid:

Ma ei ole ennast 1. mai mõttetalgutele kirja pannud ja olen ilmselt üks neist vähestest, kes eelmisel aastal individuaalprogrammi raames (mitte talgutel) koristasid.. aga mõtlen, et ärme enne peksame, kui "kuritegu" tehtud. Piisavalt suur hulk negatiivselt eelhäälestatud ja eelhäälestunud inimesi suudab üsna suvalise initsiatiivi eos lämmatada.

Isegi kui talgulistest saab partei, siis saagu, ja liitugu, kes soovib. Kui mõttetalgutest mõned head ideed välja tulevad, siis on väga hea - hoolimata idee autorite potentsiaalsetest tulevastest poliitilistest ambitsioonidest. Kui ei tule, siis pole ka midagi hullu - parem ikka kui 100 000 inimese kaupa kodus telekat vaadata. Ma usun, et ühiskondlikel teemadel mõtlemine ja vestlemine annab inimestele impulsi midagi kasvõi iseenda jaoks ära teha.

Fokusseemisest niipalju, et äkki on esialgse ajurünnaku tarbeks hea, kui raame pole ette pandud. Oluline on, et suurest ja segasest jutuvadast suudetaks hilisemaks aruteluks ja tegelemiseks paremad terad välja modereerida.

Uuendus.. veel mõned kommentaarid:

4 Responses to “Aprilli teine kolmapäev - talgupeksupäev”

 1. Pärtel Says:

  Ma ei oska hetkel seda mõttetalgut ülearu kiita ega laita.. aga seoese kampaaniatega stiilis "teeme ära" on alati oht, et tulemustega ei osata midagi peale hakata. Näiteks ka prügikoristusest meenub kõige positiivse kõrvale ka see, et koristatud prügi olevat veel pool aastat hiljemgi hunnikutes vedelenud, kuna prügifirmadega polnud kokkulepet kes ja kuhu ja kelle raha eest selle viima peaks.

 2. E:r Says:

  Kokku korjatud ja platsile ootama pandud prügi on (mitme) suurusjärgu võrra kergemini hallatav kui looduses laiali vedelev.

  Lisaks sellele: * sai 50 000 inimest töötegemisest (loodetavasti postitiivse) impusi, * lükati inimeste väärtushinnangusse suhteliselt jõuline teema - "ära reosta"

  Prügi metsast prügilasse viimine oli küll "teeme ära" füüsiline peaeesmärk ja väidetavalt lonkab logistika kogumisplatside ja prügilate vahel kahte jalga, aga lisaks oli kampaanial ka mitmeid vaimseid eesmärke, mis said oodatust pareminigi täidetud.

  Ja ma ka ei tea, kas 2009. aasta mõttetalgutest tuleb asi või mitte..

  Ma protesteerin selle vastu, et neile vähestele, kes suu lahti teevad ja kutsuvad oma elu-oli parandamisele üles enne mentaalselt "lõuksi pannakse", kui nad oma sõnumi korralikult edastada saavad.

 3. Pärtel Says:

  Teee ära oli hästi korraldatud ja õige kampaania. Ette lõuksi andmine on nõme. 100x lihtsam on iriseda kui midagi ise teha. Tubli pealehakkamine igatahes!

 4. märt Says:

  Ma olen mõnes mõttes nende lõuksi panevate inimeste seas. Käisin eelmine aasta koristamas ja kuradi hea meelega teeks sellel aastal ka midagi ära. Maas istumine ja mulli ajamine on meil niigi juba rahvussport ja sellega ei ole veel väga palju ära suudetud teha. Loodetavasti on seekord erand.

Leave a Reply


.pri.ee priiks!