Pinss 3.0

Minu nihilistlik vingumine teemal "häda tabab pensionisambaid" postitustes "Pinss" ja "Pinss 2.0" osutus vähemalt järgmiseks paariks aastaks üllataval kombel tõeks.

Alates juulist on kaheks aastaks külmutatud pensionimaksed teise sambasse, otsustati just tänasel valitsuse kabineti koosolekul.

ÄP Online

Tea, kas nüüd tuleb vaikne leppimine ja sambad muutuvad edaspidi erasektori ja eraisikute vaheliseks asjaks või läheb kohtusaalides tindi pritsimiseks ja valurahade maksmiseks.

4 Responses to “Pinss 3.0”

 1. Pärtel Says:

  Mina ennustaks, et see külmutamine kaevatakse kohtusse õige pea.

 2. Madis Says:

  Halb, halb, halb. Hunnik miljardeid on kuskilt vaja kinni pidada, aga teine sammas ei ole hea koht selleks. See-eest lihtne koht. Häda on, et sellest jääb väheks ja paari kuu jooksul on vaja leida veel mitu korda suuremaid kärpekohti. Karvane tunne ütleb, et sellega ei saada hakkama (helikoptereid, valdu, tänast pensioni jpm ON vaja, no matter what) ja sellisel juhul pole ka sammaste pidurdamisest suurt kasu.

  Hea, et jäeti vabatahtlik variant ja hilisem kompenseerimine (kuigi sellesse ei saa vist uskuda. Sõltub võimlulolijate hetkevajadustest.). "Teatud majanduskasv" saab ka olema mingi "normaalne" number, a la 6%.

  Diskleimer: teate isegi.

 3. E:r Says:

  Praegusel hetkel "eestlase ausõna" peale lubamine, et tulevikus antakse sambasse edasi maksjatele kulda ja kalliskive tekitab minus piinlikkustunnet.

 4. Jaan Says:

  Kaebaks ka, kui oskaks ja oleks veel toetajaid :)

Leave a Reply


.pri.ee priiks!