Pool aasta spordieesmärgist tehtud!

Kas teie teete aeroobset sporti - käite mõnikord aeroobikas, kepingul, suusatamas, õues sörkimas või rattaga sõitmas? Mina aastatel 2007 ja 2008 enda arvates tegin natuke sporti. Pulsikell oli käel ja nii jäi trennidest "märk maha".

Eelmise aasta teises pooles võtsin pulsikellaga kogutud andmed ette ja vaatasin, et kui palju ma siis õigupoolest sporti teen. Osutus, et "väga vähe". S.t. olgugi, et mulle endale tundus, et teen sporti, tuli tegelikult kogu aasta kohta keskmiselt nädala kohta poolteist trennikorda.. ajaliselt u poolteist tundi.

Nädalaid, kus ma ainult ühel korral dressi selga sain, oli vähe.. enamasti tuli nädalas kas 0 või 2-3 spordikorda. Ja nulliseid nädalaid oli palju. Lisaks kippus keskmine pulss jooksutrennis liiga kõrgel ja keskmine trenniaeg jäi mahutrenni kohta liiga lühikeseks (raamatu "Jooksja tarkvara" põhjal).

Sel aastal võtsin eesmärgiks ennast nii umbes 2 korda rohkem liigutada kui eelimisel aastal .. 3+ tundi nädalas, igal nädalal läbi terve aasta. Otsustasin, et minu kõrge vanuse ja ametist tingitud vähese päevase liikumise jaoks oleks sobilik teha ~mõõduka pulsiga aeroobset trenni - joosta, sõita rattaga, matkata, teha kepikõndi - ja kui keha lubab, siis intensiivsust/mahtu vaheldumisi tõsta.

Kuna 10 000 minutit on ilus number ja jagatuna 50 nädalaga (2-3 nädalat peab aastas puhvriks jääma haiguse, reisimise jms peale :) ) peale teeb see keskmiselt 3,3h sporti nädala kohta, võtsin selle 2009. aasta eesmärgiks.

Sel nädalal sai pool eesmärgist täidetud!

One Response to “Pool aasta spordieesmärgist tehtud!”

  1. tinistaja Says:

    Sa ületad plaani, on ju mai esimese nädala lõpp. Tubli.

Leave a Reply


.pri.ee priiks!