Raamat: Leonard Mlodinow "The Drunkard's Walk"

Ostsin pealkirjas mainitud tõenäosusteooriast rääkiva laiatarberaamatu pool aastat tagasi Amazon.com reklaami ajel ("one of the 10 best science books of 2008").. nüüd lõpuks jõudsin lugemiseni.

"The Drunkard's Walk" räägib tõenäosusteooria ja statistika olemusest, ajaloost ja sellest, kuidas juhus mängib meie elus suuremat rolli kui me ise mõistame.

Mlodinow kirjutab hästi ja kaasahaaravalt.. isegi kui juttu on normaaljaotusest või rahvaloendusest. Ameerikaliku kirjanduse musternäitena pole raamatus vist ühtegi valemit, ainult paar viimseni lihtsustatud graafikut. Raamatu sisu ise on segu tõenäosusteooria elementaarmõistetest, nende mõistete tekkeloost ja sobitumisest üldisesse teadusajalukku ning käputäiest autori poolt kavalalt valitud reaalse elu näidetest.

Inimesele, kes peale keskkooli lõpetamist on kusagil tõenäosusteooriat või matemaatilist statistikat õppinud, jääb selle raamatu sisu ilmselt liiga lihtsaks.. nende õpetuste ajalooga tutvumiseks on see raamat liiga süsteemitu ja järele jääb huvitav 20% mahust ehk essee teemal "näiteid juhuslikkuse vääritimõistmisest igapäevaelus".

Uuendus 2009-12-14: Heh.. lugesin täna juhuslikult ühte ammu bookmarkitud esseed "The Psychology of Security" ja avastasin, et enamik Mlodinow' raamatu näiteid "juhuslikkuse väärkasutamisest igapäevaelus" on selles esitatud. Mis tähendab, et kui teil tuleb isu seda raamatut lugeda, soovitan hoopis lugeda turvalisuse psühholoogia essee näiteid ning üldistada.

Leave a Reply


.pri.ee priiks!