Soovitused Dolomiti Superski külastajale

Dolomiti Superski

Pakun mõned soovitused neile, kes satuvad mäesuusatama/lauatama Itaaliasse Dolomiti Superski alale, eriti just Val di Fassa kanti. Kogenud mäehundid teavad ilmselt isegi.. te ei pea edasi lugema :) .

1) Minge mäele pigem vara
Märtsi esimesel nädalal avati Val di Fassa kandis tõstukid hommikul kell 8:30 ja suleti õhtul olenevalt tõstukist 16:30 ja 17:30 vahel. Mõne keskuse esimese tõstuki juures (näiteks Campitellos) oli kella üheksaks korralik kolmveerandtunnine järjekord, seega hiljem saabujad said esimese suusatunnikese suures pingviinidena tammuvas massis tõstukit oodata.

Lisaks on hommikuti rajad väga heas korras ja ka väsimusest aeglast sõitu ja kahtlaseid manöövreid tegevaid ning kukkuvaid kaasturiste on vähem.

Pärastlõunaks on päike paljud rajad pehmeks teinud ja turistide hordid need korralikul künklikus sõitnud, nii et sõidurõõmu on vähem. Siis on hea aeg õlut juua ja (kohustuslikus korras) šlaagreid kuulata.

2) Ärge liialt Sellarondale keskenduge
Sellaronda on tore - saad suuskadega läbi nelja oru ja üle nelja kuru ringiratast ümber mäe sõita.

Samas on paljud Sellaronda rajad suhteliselt madalad ja lühikesed ning üsna ülerahvastatud. See kehtib eriti "rohelise suuna" kohta. "Rohelise suuna" põhjapoolne külg on üks suur gondlis loksumine. "Oranž suund" on parem, kui vähegi suuskadel/laual seista suudad.

Sellarondal ringitamise asemel tasub ümberringi otsida heade radadega ja hõredamalt rahvastatud keskuseid.

Mõned näited:

  • Marmoladas on 8km-ne ja 1800m vertikaalse laskumisega rada, mis algab 3200m kõrguselt ja pakub ilusaid vaateid ning kiiret sõitu (tõsi, lõpp kipub murdmaaks minema).
  • Arabbas on mõned head mustad rajad, kuigi õhtuks on need suhteliselt täis seisvaid või sahka sõitvaid inimesi.
  • Ortisei kandis on rada nimega "La Longia" - väga nauditavate kurvidega ja 10.5km pikk.
  • jne

3) Jätke pärastlõunal koju minekuks piisavalt aega
Pärastlõunal ei saa esiteks nii kiiresti sõita kui hommikul - ise oled väsinum, rajal on rohkem inimesi ja raja seisukord võib üsna vilets olla. Mõnede liftide juurde (näiteks Arabbast Canazei poole minev) kipuvad tekkima ka paarikümneminutised järjekorrad.

Kui õigel ajal kodu-orgu tagasi ei jõua, võib juhtuda, et peate takso võtma ja üksjagu kukrut kergitama (võib ka õnneks minna ja suusabussi marsruudile sattuda, siis saab mäepiletiga sõita).

4) Elama ei pea tingimata lifti kõrval
Meie elasime esimesest Sellarondale (ja selle kaudu teistesse keskustesse) viivast tõstukist umbes 12km kaugusel edelas (Vigo di Fassas). Kui seltskonnal on piisavalt motivatsiooni, et kas suusabussi hääletada (need võivad täis olla ja ebamugavatel aegadel käia) või üheskoos hommikul üles ärgata ja rendiautoga tõstukini kärutada, siis pole probleemi.

Autosõit kodust tõstuki juurde võttis meil hommikuti natuke üle veerand tunni. Ilmselt kulub sama kaua mõnest tõstuki-küla kaugemast hotellist kohale komberdamiseks.

Leave a Reply


.pri.ee priiks!