Lihasuretamine Karepal

Eile toimus järjekordne TAOK 8h rogain. Seekord Karepa kandis, Lääne-Virumaal. Sel aastal käisime neljakesi. “Uus liige” Madis tõi meeskonnale juurde kõvasti orienteerumisoskust - nii palju “off pistet”, kui sel aastal, pole me kunagi teinud.

Päris võtmata ei jäänud ükski punkt, mida võtma läksime, küll aga pidime umbes poole peal oma liiga optimistlikku esialgset plaani korrigeerima ja nii jäid kaks magusat “viiest” punkti metsa. Ilmselt oli tee õgvendamine õige otsus, kuna muidu oleksime riskinud õigeaegselt finšisse jõudmisega.

Rogaini seekordseks teemaks minu jaoks olid “raiesmikud ja tuulemurrud”. Mulle oli millegipärast meelde jäänud, et võistlus toimub maastikukaitsealal. Seega ootasin pigem paksu tiheda alustaimestikuga metsa kui “põlvetõstejooksuga” raiesmike läbimist.

Ilm oli kaunis ja ainuke tõrvatilk meepotis oli mu enese kehv füüsiline vorm. Keskmine pulss tuli viletsat enesetunnet arvestades üllatavalt madal - umbes 75% maksimumist. Rajal oli 7-8 tuttavate inimestega tiimi.

Madis kirjutab rogainist.

Eelmised aastad:

 • 2007 - 79p; viimased 2h jääb meelde kui “surmaeelne kogemus”
 • 2009 - 53p; läksime rogainile mõtteviisiga “how hard can it be?” ja tulemus oli
 • 2010 - 75: hea enesetunne, hea punktiskoor, ilus ilm
 • 2011 - 76p; “trenni tuleb teha”

3 Responses to “Lihasuretamine Karepal”

 1. Madis Says:

  "trenni tuleb teha" - järgmisel suvel kord nädalas teisipäeviti või neljapäeviti päevakutelt läbi käia ja rogain ei tundu enam lihasuretamisena!

 2. Madis Says:

  Sry, et vana asja meelde tuletan, aga siin veel üks kokkuvõte: http://seiklus.blogspot.com/2011/10/kuidas-ma-hobuseks-kaisin.html

  Seda on eriti huvitav lugeda siis, kui rogaini tulemuste lehelt Route Gadgeti abil võistkonna Metsapeatus rajavalik välja otsida..

 3. E:r Says:

  Tõepoolest - päris mõistlikud valikud. Järgmiseks aastaks tempel mällu.

Leave a Reply


.pri.ee priiks!