E-lections

E-hääletasin.

Protsess ise oli paras agoonia. Kõigepealt avasin valimiste saidi naiivselt Firefoxiga ja jõudsin välja kohani, kus pidi kandidaate valima hakkama. Seal sain teada, et mu brauser ei toeta ActiveX-i. No shit! Võtsin hüva nõu kuulda ja tõmbasin endale e-valimiste programmijupi. Raalis läks see ilusasti käima ja ütles veateateks mingi suure numbri.

Otsustasin mitte nii vara alla anda ja võtsin ette Internet Exploreri. Esiteks selgus, et trükkides aadressireale "valimised.ee", tuleb HTTP404 viga. Miks krdi pärast pean ma mingi rudimentaarsed "www-punkt" alati igale poole ette kirjutama?

Okei, www.valimised.ee. Proovisin vist oma 4x oma clickstreamiga jõuda välja kandidaatide nimekirjani. Ebaõnnestunult. Veateadet ka ei tulnud.

Okei, Tools -> Internet Options -> Security. Panin enda arust sobivatesse kohtadesse "Enable" ja "Prompt". Ok -> Ok. Ikka ei tööta.

Okei, Internet Explorerile restart. Kandidaatide nimekiri avanes! Tegin oma kaalutletud valiku ja vajutasin "пуск". Ei möödunud viite minutitki, kui juba küsiti PIN2 numbrit ja oligi hääletatud.

Mugavam ikka, kui bensiini ja aega magnituudi võrra rohkem kulutades paberhääletada. Kardan ainult, et tädi Maalile oleks ülalmainitud konfimine ja troubleshooting täna veel ülejõukäiv.

Leave a Reply


.pri.ee priiks!